uszkodzony podnośnik tylnej szyby

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • rfo
    Classic
    • 2008
    • 8

    uszkodzony podnośnik tylnej szyby

    Witam wszystkich mam małe pytanko,ma moze ktoś diodowe lampy w octavce 2.Jeśli mozna prośił bym o foto lub linka jak to wygląda,dzieki wszystkim
  • orimp
    Classic
    • 2007
    • 18

    #2
    uszkodzony podnośnik tylnej szyby

    witam wszystkich, mam gorącą prośbę o pomoc, gdyż będąc na urlopie z dala od domu, wczoraj w trakcie jazdy i próbie otwarcia tylnej lewej szyby (mam wszystkie szyby elektryczne) coś mocno chrupnęło i szyba spadła na dół, myślałem że rozbiła się, na szczęście nie. Po zdemontowaniu osłony drzwi okazało się że rozsypał się taki mały plasticzek podtrzymujący linki. Czy można go zdobyć i ew. wymienić bez konieczności wymiany całego mechanizmu podnośnika szyby? Nie zamierzam z tym problemem wybierać się do ASO. Obecnie jeżdzę z szybą podpartą listewką Ratujcie...

    Komentarz

    • wiewioor
      Drive
      • 2006
      • 83
      • Octavia II combi (1Z5)
      • BWA 2.0 TSI RS 200 KM

      #3
      witam. ja też coś takiego przechodziłem (zresztą jak większość).
      Można powiedzieć że masz farta, bo do tylnych drzwi można taki plasticzek kupić w ASO (ja chyba płaciłem coś ok 6 zł)
      do przednich nie produkują i trzeba kupić całą prowadnicę za 280.
      nie masz się co przejmować ja mam dwie szyby "na kołkach"

      Komentarz

      • zbychu
        Ambiente
        • 2007
        • 180

        #4
        Witam!!!

        Zamieszczone przez orimp
        próbie otwarcia tylnej lewej szyby (mam wszystkie szyby elektryczne) coś mocno chrupnęło i szyba spadła na dół
        w zeszłym tygodniu i u mnie stało się identycznie jak wyżej podparłem szybę kołkiem no i poszukuję kostki plastikowej do podnośnika, odwiedziłem kilka sklepów i wszyscy oferują cały podnośnik (cena od 220 do 280 zeta) :cry: , w ASO mają kostkę do modeli po roku 2002, (biała cena 6 zł :lol, nie wiem czym się różni od innych, ale do modeli starszych gdzie występuje czarna kostka(niedostępna), biała podobno nie pasuje :evil: , z tego co zdążyłem się zorientować to kostki białe do dźwi (przód lewy i tył prawy,inna jest przód prawy i tył lewy), w ASO była tylko "przód lewy-tył prawy" do odwrotnej strony "przód prawy-tył lewy" będzie dostępna w przyszłym tygodniu i tą kostkę kupię (6zł) i będę dopasowywał, mam nadzieję że mi się uda dopasować.

        kolego orimp, wywnioskowałem że też posiadałeś kostkę czarną (obecnie nie dostępna) więc musisz kupić kostkę białą "przód prawy-tył lewy" (6zł) i dopasować ją do posiadanego podnośnika lub wymienić cały podnośnik (około 240 zł) innej możliwości nie ma, (chyba że jazda z szybą podpartą listewką)
        pozdrawiam
        mając poduchy...nie zapominaj o pasach

        Komentarz

        • orimp
          Classic
          • 2007
          • 18

          #5
          dzięki za informacje,
          a propos kostki to jest biała
          a bryczkę mam wyprodukowaną w 2001 r. w listopadzie Octa II

          Komentarz

          • Fery
            Ambiente
            • 2006
            • 236

            #6
            jeżeli była wcześniej czarna to aby pasowała biała należy wymienić trzymak szyby od białej kostki kosztuje 40zł i wtedy nie trzeba wymieniać podnośnika.

            Komentarz

            • juhas77
              Drive
              • 2007
              • 72

              #7
              U mnie 2 miesiące temu tak walneło z tyłu kupiłem trzymak i kostkę w aso, cena za komplet 52 zł. Teraz mi walneła z przodu i trzeba gdzieś kupić, narazie spiołem wszystko na spince do kabli i działa ok.

              Znalazłem właśnie na allegro zestaw naprawczy do drzwi przednich do 2001 roku cena 75 zł. to jest link http://moto.allegro.pl/item223193735...eat_od_ss.html
              Juhas
              Octavia Combi 1,9 tdi 110 KM, 2000 rok
              Suzuki RF 900 R, 145 KM, 1996 rok

              Komentarz

              • Fery
                Ambiente
                • 2006
                • 236

                #8
                Zamieszczone przez juhas77
                Znalazłem właśnie na allegro zestaw naprawczy do drzwi przednich do 2001 roku cena 75 zł. to jest link http://moto.allegro.pl/it...seat_od_ss.html
                Ja kupiłem od wersji po liftingu, podobno są trwalsze.
                Tu kupiłem http://moto.allegro.pl/item226271347..._octavia_.html :wink:

                Komentarz

                • octavia
                  Drive
                  S_OCP Member
                  • 2006
                  • 52

                  #9
                  Witam Kolegów,


                  Zdarzyło mi się coś, co pewnie przeżyło wielu użytkowników Octavii.
                  W czasie zamykania szyby od kierowcy nagle coś trachnęło i szyba wpadła do drzwi.
                  Znajomy mechanik, który tymczasowo zablokował szybę kołkiem polecił kupno całego zestawu podnoszącego szybę ale bez silniczka.
                  Taki stelaż już kupiłem ale tu pojawia się pytanie do zorientowanych w temacie.

                  Czy ktoś, kto nie jest mechanikiem czyli ja jest w stanie samodzielnie wymienić taki podnośnik?
                  Mechanikiem nie jestem ale dwóch lewych rąk też nie mam.
                  Czy taka wymiana jest bardzo skomplikowana?
                  Ile czasu zajmuje?

                  Czy potrzebna pomoc drugiej osoby?

                  Bardzo proszę Kolegów forumowiczów o wskazówki.
                  Octavia 1.9TDI AGR, 250.000km
                  mobile: 692 315 214

                  Komentarz

                  • tomcat23
                    Classic
                    • 2008
                    • 14

                    #10
                    octavia, nie rozumiem słowa stelaż jeśli chodzi ci o podnośnik to powinieneś dać rade, oczywiście przydał by ci sie ktoś do pomocy bo szybę trzeba przytrzymać po wyjęciu kołka. rozbieranie drzwi to kilka śrubek oczywiście musisz odłączyć moduł sterowania szyb czyli wypiąć kostkę, następnie rozłączyć mechanizm klamki, najlepiej przyłożyć nowy mechanizm do starego i zobaczyć czy wszystko jest na swoim miejscu, oczywiście silnik ze starego zamontuj do tego nowego ale przy przekładaniu spokojnie wzoruj sie na starym podnośniku. następnie zamontuj podnośnik w drzwiach, szybę bedziesz widzial jak sie mocuje. po upewnieniu sie czy wszystko jest podokrecane nie składaj drzwi tylko podepnij prowizorycznie moduł sterujący szybami i delikatnie zamykaj i otwieraj po kawałeczku nie odrazu na maxa żeby sprawdzić czy zadziała poprawnie, jesli chodzi ok zamknij i otwórz kilka razy do skrajnie maxymalnych położeń aby szybkę nauczyć jak ma jeździć potem już zostaje tylko poskładać

                    PS
                    Śpiesz sie powoli a dasz rade
                    przestrzeń za tobą, wszystko przed tobą Octavia tez potrafi

                    Komentarz

                    • octavia
                      Drive
                      S_OCP Member
                      • 2006
                      • 52

                      #11
                      Dzięki za wskazówki!
                      Wreszcie się odważyłem i udało się.
                      Trochę kumpel pomógł ale głównie fachowymi radami.
                      Np. warto na pewnym etapie całkowicie wyjąć szybę, chociażby po to, żeby doczyścić ją na dole.
                      Ogólnie więcej w tym wszystkim dłubania, odkręcania, dokręcania niż jakiejś "rzeczowej" roboty.
                      Ale dwie godziny poszły jak z bicza strzelił.

                      Jak ktoś będzie potrzebował porady w tym temacie to służę pomocą.
                      Octavia 1.9TDI AGR, 250.000km
                      mobile: 692 315 214

                      Komentarz

                      • smer
                        RS
                        • 2008
                        • 2021
                        • Octavia II (1Z3)
                        • BKD 2.0 TDI 140 KM

                        #12
                        Odgrzeję kotleta.
                        Pół roku temu zablokował mi się mechanizm z prawej strony tył - kij mu w oko. Ale dwa dni temu trzasnęło mi również z lewej strony tył i tu już bida, bo szybka opadła. Na razie podparłem obie kołkami, a w międzyczasie wypatrzyłem na alledrogo tanie zamienniki (może i szajs, ale tylnych szyb i tak prawie nigdy nie opuszczam).

                        W związku z powyższym mam pytanie:
                        Czy te mechanizmy opuszczania tylnych szyb przed i po FL w O1 różnią się tylko kolorem (budową) kostki i budową uchwytu szyby? Rozumiem, że ta cała konstrukcja, tj. wymiary i rozstaw otworów jest identyczna?
                        Ja pomimo że mam O1 po FL, to po wydłubaniu mechanizmów stwierdziłem kostki w kolorze czarnym, w związku z tym nie wiem, czy tak do końca mi podejdzie ten mechanizm --->mechanizm <---, czy będą problemy?
                        Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

                        Piszę poprawnie po polsku.

                        Komentarz

                        Pracuję...